- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Fragrance Perfume
Fragrance Perfume
Our product range includes a wide range of all fragrance perfume, french fragrance concentrate, body mist fragrance concentrate, body spray perfume compound, all deodorant fragrance concentrate and body perfume compound.
All Fragrance Perfume
Product Price: Rs 800 / pieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 piece
Product Brochure
Product Details:
| Fragrance Note | Sandal |
| Brand | Anant |
| Required For | Cosmetics |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Bottle |
Packaging Size Available: 1 Kg to 200 Kg
Packaging Type Available: Can, Drum
Yes! I am InterestedRequest A Callback
French Fragrance Concentrate
Product Price: Rs 1,000 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Kg
Product Brochure
Product Details:
| Purity | Natural |
| Brand | Anant |
| Color | Purple |
| Usage/Application | Cosmetic |
| Packaging Size | 5 kg |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Can |
Packaging Type Available: Bottle, Drum
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Body Mist Fragrance Concentrate
Product Price: Rs 800 / KgGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Purity | 99% |
| Required For | Body Mist |
| Brand | Anant |
| Country of Origin | Made in India |
Packaging Size Available: 1 Kg to 200 Kg
Packaging Type Available: Can, Drum
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Body Spray Perfume Compound
Product Price: Rs 1,500 / KgGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 1 Kg |
| Type Of Packaging | Bottle |
| Fragrance | Rose |
| Brand | Anant |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Body Spray |
Packaging Type Available: Can, Drum
Yes! I am InterestedRequest A Callback
ALL Deodorant Fragrance Concentrate
Product Price: Rs 800 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Kg
Product Brochure
Product Details:
| Fragrance Type | Mogra |
| Usage/Application | Deodorant |
| Purity (%) | 100% |
| Brand | Anant |
| Physical State | Liquid |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Packaging Type | Bottle |
Packaging Type Available: Can, Drum
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Body Perfume Compound
Product Price: Rs 1,500 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Kg
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 1 Kg |
| Form | Liquid |
| Required For | Cosmetic |
| Fragrance | Lemon |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Anant |
| Purity | 100% |
| Packaging Type | Bottle |
Packaging Type Available: Can, Drum
Additional Information:
- Packaging Details: 1 Kg to 200 Kg
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Fragrance Perfume, 1 L
Product Price: Rs 800 / KgGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Volume | 1 L |
| Form | Oil / Liquid |
| Type | Fragrance Oil |
| Concentration | Perfume Oil |
| Base Note | Musk |
| Alcohol Content | Alcohol-Free |
| Gender | Unisex |
| End Use | Personal Fragrance |
| Fragrance Family | Floral |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
All Perfumes Fragrances Concentrate
Product Price: Rs 1,000 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Kg
Product Brochure
Product Details:
| Bottle Material | Plastic |
| Fragrance | All Fine Fragrance |
| Packaging Type | Kg |
| Quantity Per Bottle | 1Kg |
| Country of Origin | Made in India |
Packaging Size Available: 1 to 200 kg
Additional Information:
- Production Capacity: 200 KG
- Delivery Time: 3-4 Days
- Packaging Details: Packing in Aluminum Bottle
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Mitti Attar Fragrance Concentrate
Product Price: Rs 1,000 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Kg
Product Brochure
Product Details:
| Fragrance | Mitti Attar Fragrance |
| Brand | Anant |
| Form | Liquid |
| Purity | 90% |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 1 kg |
| Country of Origin | Made in India |
Packaging Type Available: Can, Drum
Yes! I am InterestedRequest A Callback
All Fine Fragrance Concentrate
Product Price: Rs 1,200 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Kg
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Anant |
| Usage/Application | Perfume |
| Physical State | Liquid |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
Packaging Size Available: 5 kg / 10 kg / 15 kg / 25 kg / 35 kg / 200 kg
Packaging Type Available: Can, Drum
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Floral Musk Attar compound
Product Price: Rs 2,000 / KgGet Best Price
Product Details:
| Packaging Size | 1000ml |
| Scent Type | Floral |
| Packaging Type | Aluminium Bottle |
| Alcohol | Alcohol Free |
| Lasts For | 48 hr |
| Fragrance Of | Musk |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Arabic Perfume Fragrance Concentrate
Product Price: Rs 1,000 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Kg
Product Brochure
Product Details:
| Form | Liquid |
| Brand | Anant |
| Material | Fragrance |
| Packaging Size | 100 ml |
| Type | Arabic |
| Purity | 100% |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Bottle |
Packaging Size Available: 1 Kg to 200 Kg
Packaging Type Available: Can, Drum
Additional Information:
- Delivery Time: As Soon As Possible
- Packaging Details: we have 1kg, 5kg, 10kg, 30kg, 35kg and 200kg
Yes! I am InterestedRequest A Callback
All Perfumes Fragrances
Product Price: Rs 800 / KgGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Scent Profile | Floral |
| Application | Hair Oil, Hand Wash, Shampoo/Conditioner, Perfume/Deodorant, Wet Wipes, Face Cream/Lotion, Body Wash/Gel, Soap |
| Fragrance | Rose |
| Solubility | Oil & Water Soluble both |
| Brand | Anant |
| Usage/Application | Agarbatti, Cosmetic, Home Care and Attar |
| Shelf Life | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | Bottle |
Packaging Type Available: Can, Drum
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Man Body Spray Fragrance Concentrate
Get Latest Price
Product Brochure
Product Details:
| Application | Body Spray |
| Brand | Anant |
| Usage/Application | Body Spray |
| Packaging Size | 1kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Bottle |
| Pack Size | 1 Kg |
Packaging Type Available: Can, Drum
Yes! I am InterestedRequest A Callback